Aşırı Su Faturası Neden Gelir?

AŞIRI / FAHİŞ SU FATURASI NEDEN GELİR?

0535 874 28 38

Her ay evinize gelen su faturasında fahiş bir artış gözlemliyorsanız, hiç kuşkusuz evinizde su kaçağı problemi var demektir. Ev, işyeri, otel, okul, hastane, AVM gibi yapıların tamamında meydana gelen su tesisatı sorunlarının başında hiç şüphe yok ki su kaçağı yer almaktadır. Su borularından sızan sular, vanalar kapalıyken bile su sayacını döndüreceğinden aşırı su faturası sebepleri arasına girmektedir. Elde olmayan nedenler ile meydana gelen bu problemler özellikle tespit aşamasında sizleri oldukça güç duruma düşürmektedir.

Tespit işlemi tamir işleminden daha masraflı ve zahmetli olan bu problemleri alanında bilgi ve deneyim sahibi su tesisatçısı ustaları tamir etmelidir. İşi bilmeyen amatör su tesisatçı ustaları ilkel yöntemler uygulayarak, sizleri hem maddi hem de manevi olarak zor durumda bırakmaktadır.

SU KAÇAĞI PROBLEMİ KARŞISINDA NELER YAPILMALIDIR?

Su borularının kullanım yılına bağlı olarak oluşan tahribatlar kısa süre içerisinde borulardan su sızıntısı yapmaktadır. Eski, yada yeni tesisat fark etmeksizin her türlü yapıda meydana gelebilen bu problem karşısında yapmanız gereken öncelikli işlem, alanında uzman su tesisatçı firmamızdan yardım almanız gerekmektedir.

Yapınızdaki duvarlarda ıslaklık, duvarlarda rutubet, dökülme, parkelerde kabarma, kombi barında sürekli düşüş, evde keskin nem kokusu ve su faturalarında artış gibi sorunlardan herhangi biri ile bile karşılaşmanız durumunda vakit kaybı yapmadan uzman profesyonel sıhhi tesisatçı firması ile irtibata geçmeniz gerekmektedir. gerekmektedir.

Eskiden rastgele kırılan beton ve fayansların altında kalan sağlam olan su boruları da zarar görür ve tespit işleminde yapılan masraflar katlanırdı. Kırılan yerlerin yeniden onarılması, molozların atılması ve temizlik işlemleri gibi teferruatlar günlerce hatta bazen haftalarca süreceğinden bütün plan ve programlarınız alt üst olurdu. Diğer tesisat problemlerinde olduğu gibi bu sorun karşısında da sizlere teknolojik cihazlar ile hizmet veren firmamız, bütün bu problemleri tarihe karıştırmaktadır.

KIRMADAN SU KAÇAĞI BULMA ve TADİLATI

Ümraniye su tesisatçısı firmamız en zahmetli sorunları bile teknolojinin son harikası olan akustik dinleme adlı cihaz ile tespit etmektedir. Son teknoloji ile üretilmiş, su sesine karşı duyarlı hale getirilen dinleme cihazı sayesinde tespit edilen yerde ustalarımız titiz bir çalışma yürütmektedir. Ses çıkarmadan çalışan bu cihaz ne size ne de çevrenizdekilere her hangi bir sıkıntı ya da rahatsızlık vermemektedir.

Noktasal olarak su kaçağı tespit edilen yerde titiz bir çalışma sonucu ustalarımız tamir işlemini de bir veya iki fayansın altından gerçekleştirmektedir. Sizlere bir telefon kadar yakın olan firmamız, sizlere % 100 garanti vermekte ve aynı gün servis olanağı sunmaktadır.